Wasze pytania - nasze odpowiedzi

Pytania prosimy zadawać na Facebooku lub poprzez e-mail: zapytania@aspnetmvc.pl

Można przesyłać również sugestie i zagadnienia których brakuje w książce a Waszym zdaniem powinny się tam znaleść.

1. Dla kogo odpowiednia jest książka?


Podczas pisania książki kierowaliśmy się zasadami:

 • 1. preferuj wyliczenia, krótkie zdania i prosty przykład w kodzie ponad opisami słownymi,
 • 2. unikać rozbudowanych kilkostronicowych opisów w połowie których czytelnik już sam nie wie o czym czyta,
 • 3. poruszyć więcej tematów bez zagłębiania się w szczegóły i nakierować czytelnika czego jeszcze nie potrafi oraz co powinien "nadrobić" zamiast opisywać szczegóły z którymi ma się styczność dopiero podczas konkretnych przypadków i które są w razie potrzeby łatwe do odnalezienia w internecie.
W książce poruszone zostało bardzo dużo tematów co widać po spisie treści. Niektóre z nich takie, których nie ma potrzeby od razu dokładnie znać ale trzeba wiedzieć kiedy ich użyć i że takie coś w ogóle istnieje, jak np. chmura Azure, Web Forms, WCF, zasady, wzorce i wiele innych, zostały opisane jak najkrócej i bez zbędnych wywodów (patrz punkt 3). Z drugiej strony tematy takie jak C#, MVC i EF zostały opisane bardziej szczegółowo i wykorzystane w praktyce podczas tworzenia przykładowej aplikacji. Kolejne kroki tworzenia aplikacji zostały tak zaplanowane aby zaprezentować działanie jak największej ilości elementów MVC i EF, pokazać jak korzystać z Visual Studio ( np. debugowanie kodu) oraz jak uruchomić aplikację na hostingu (za darmo).
Tematy których czytelnik nie jest w stanie zrozumieć na podstawie opisu z książki należy zgłębić na podstawie informacji z innych źródeł (internet, książki z serii PRO lub msdn do którego linki zostały podane w przypisach).


2. Gdzie kupić?


Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa helion (co chwilę różne promocje nawet do -50%), w empiku z darmową dostawą do dowolnego salonu, na allegro lub w dowolnym innym sklepie lub księgarni posiadającej naszą ksiażkę.


3. Aktualności


 • 1. Niebawem udostępnimy dodatek o relacji wiele do wielu o którym mowa w książce. Poinformujemy o tym na fb.

4. Znalezione błędy


 • 1. Listing 1.19 (strona 65) brak "_" w deklaracji prywatnych składowych (3 linia)
  Prawidłowa 3 linia wygląda nastepująco: private int _a, _b, _c;
 • 2. Metody częściowe (strona 104 -105) - w przykładzie typ zwracany zamiast int ma być void - zgodnie z opisem metody częściowe muszą zwracać typ void.

5. Sugestie


 • 1. Oprócz skrótów Ctrl + F do wyszukiwania i Ctrl + H do podmieniania tekstu można róznież użyć narzędzia Visual Studio - Ctrl + R + R do zmian nazwy dla określonych typów. Narzędzie Ctrl + R + R zamieni tylko te części kodu które posiadają referencje do danego typu, natomiast narzędzie do zmiany tesktu Ctrl + H zamieni każde wystąpienie danego tekstu w wybranym zakresie (solucji /pliku /zaznaczeniu itp.) bez sprawdzania referencji.
  Rozważania: gdy w pliku nie ma odpowiedniej dyrektywy using i typ nie jest rozpoznawany to narzędzie narzędzie Ctrl + R + R nie zmieni nazwy ponieważ nie widzi referencji, Ctrl + H zadziała i zmieni wszystkie wystąpienia tekstu. Z drugiej strony gdy posiadamy dwa typy o tej samej nazwie w różnych projektach (w miarę możliwości powinno się tego unikać) i użyjemy narzędzia Ctrl + R + R to zmienione zostaną tylko te, które posiadaja referencje, natomiast gdy użyjemy Ctrl + H z zakresem dla solucji to zostaną zmienione nazwy dla dwóch róznych typów o tej samej nazwie we wszystkich projektach.

6. Przepis na Twój sukces i wysokie zarobki?


Nasza książka + Internet + Visual Studio + drążenie tematów z książki + upartość w dążeniu do celu + własna wizja portalu do zrealizowania! Zrób coś sam od początku do końca i pochwal się tym na rozmowie kwalifikacyjnej!


7. Promocje w Helionie


Co jakiś czas na Helionie pojawia się nowa promocja w stylu: 2 książki w cenie jednej, ebook za darmo do książki papierowej itp. Prosimy sledzić ten link aby zakupić książkę po promocyjnej cenie!